yükleniyor

SEO

Web sitenizin Google'de ilk sayfanın üst sıralarında yer alması internet ticaretinin %90'ıdır. Bu sıralamaya sahip olabilmek için web sitenize SEO çalışması yaptırmanız gerekmektedir. Teknodiv olarak müşterilerimize en uygun SEO çözümlerini sunmaktayız.

SEO nedir?

İngilizce bir terim olan "search engine optimization" kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı olarak ise "Arama Motoru Optimizasyonu" olarak dilimize çevrilmiştir. SEO veya Google Optimizasyon çalışması web sitenizin erişilebilirliğini arttırmak ve sitenizi ziyaret edecek bireylerin aradığı sayfalara hızlı bir şekilde ulaşıp aradığı ürün veya hizmet hakkında bilgi edinebilmesini, hatta temin etmesini kolaylaştırmak adına yapılan çalışmaların tümünü kapsamaktadır. Firmanızın web sitesini ziyaret edenlerin %95'in üzerinde bir kısmı sitenize arama motorları sayesinde ulaşmaktadır. Yine bunun büyük bir bölümü ise Google üzerinden gelmektedir. Daha kolay anlaşılabilir olması için basit örnekler ile sizlere arama motorlarından gelecek olan ziyaretçilerin değerinden bahsedelim. Her Hangi bir ürüne/hizmete ihtiyaç duyan internet kullanıcısı arama motorlarından istediği ürünün/hizmetin adını yazarak arama yapar. Çıkan sonuçlarda ilk sıralardan başlayarak alt sıralara doğru giderek istediğini bulmaya çalışır bulur ve temin eder.

Bu durum da satışını yaptığınız ürünün veya hizmetin anahtar kelimelerinde üst sıralarda olmak sitenize hem daha fazla ziyaretçi getirecek hemde satışlarınız artacaktır. Bir kelime için yapılan aramada ilk sayfada çıkan sitelerin tıklanma oranları aşağıda yazılmıştır.

1. sıra %42
2. sıra %11
3. sıra %8
4. sıra %6
5. sıra %5
6. sıra %4
7. sıra %3
8. sıra %3
9. sıra %3
10.sıra %2

Bu yüzdelere bakıldığında anahtar kelimenizde SEO çalışması yaptırdığınızdan 1. sırada olmanız sektörünüzün nerede ise yarına hakim olduğunuz anlamına gelmektedir.

Google SEO optimizasyonunun bana katkıları neler olur?

GoogleSEO çalışmaları ile şirketiniz, markanız, web siteniz internette hem daha kolay bulunmaya hem de tanınmaya başlayacak.

GoogleSEO Artan ziyaretçi sayısı daha fazla telefon, daha fazla talep maili daha fazla müşteri ve satış demektir.

GoogleSEO yatırımı kendi yatırım harcamasını döndürmesi kesin olan istisnai bir reklam yatırımıdır.

GoogleSEO ile yapacağınız yatırım ömür boyu faydalanacağınız, sizi artan internet reklam maliyetlerinden kurtaracak çok önemli bir çalışmadır.

Teknodiv olarak web sitenizi ve anahtar kelimelerinizi inceleyip, rakiplerinizin sitelerini detaylı olarak analiz ettikten sonra uygun SEO çözümleri ile arama motorlarında üst sıralarda olmanız için uygun çözümler üretmektedir.

Web sitenizin ilk sıralarda yer alması adına yapılacak olan çalışmanın süreci ve işleyişi konusunda bizimle irtibat kurabilirsiniz..

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!